Düğün fotoğrafçılığı

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2021


	Düğün Fotoğrafçılığı; Fotoğrafçılığın diğer alanlarıyla profesyonel yada amatörce ilgilenenlerin büyük bir çoğunluğunun deneyimleme şansını elde ettiği alan olmuştur. Bu deneyimin sonunda kişiler dışarıdan göründüğü kadar da kolay bir meslek olmadığını itiraf etmiştir.		 Düğün Fotoğrafçısı Kimdir ?  
Düğün günü sabah siz kuaförde hazırlanırken düğün fotoğrafçısının zorlu maratonu başlar. Gün sonuna kadar her anınızı fotoğraf ile kaydeder. Kuaför, damadın gelini ilk kez gelinlikle görmesi, baba evinden ayrılış, dış mekan düğün fotoğraf çekimleri, ilk dans, pasta kesimi gibi bir çok unutulmasını istemeyeceğiniz anılarınızı fotoğraf ile sonsuzlaştırır.

Düğün Fotoğrafçılığı Branşları

	Düğün fotoğrafçılığında öncelikle dış mekan düğün fotoğrafçılığına değinmek istiyorum. Dış mekan düğün fotoğrafçılığında konseptler bulunduğunuz bölgenin kültürü, doğası ve tarihi dokusu göz önünde bulundurulur. Ben bulunduğum bölgeden Malatya'dan  örnek verecek olursam. Malatya'da dış mekan düğün fotoğrafçıları genellikle  bölgenin doğasını veya tarihi yapılarını kullanırlar. 

	Save The Date 
 
	Tarihi Kaydet  çiftler düğün tarihi aldıktan sonra bu tarihi ilan etmek için yaptırdıkları çekimdir. Ülkemiz son dönemler de popülerliği artan bir çekim tarzı haline geldi.
Save The Date fotoğraflarında genellikle yapay görüntülerden kaçınılır ve daha doğal görüntüler çekilir. Örnek fotoğrafta görüldüğü gibi daha doğal ve çiftlerin aşklarını, sevgisini en iyi şekilde fotoğraflara yansıtmak gerekir.	Stüdyo Fotoğrafçılığı

İç mekan çekimleri eskiden düğün fotoğrafçılığı denilince akla gelen tek şeydi. Genellikle çiftler günümüzde artık iç stüdyo çekimlerini tercih etmiyor. Dışarıda havanın elverişli olmadığı günlerde, ya da dış mekan çekimlerinde yıpranmak istemediklerinde tercih sebebi olur. Bazı çiftlerde klasik fotoğrafları sevdiğinde dolayı stüdyo çekimleri yapılır.

36 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör